Traviny

Traviny

V poslední době jsou velmi populární okrasné traviny. Přidávají do zahradního designu nový rozměr a mohou být použity k zatraktivnění prostoru.

PROZKOUMAT

Okrasné traviny přidávají do zahrady lehkost, vzdušnost a pohyb. Některé druhy okrasných travin vydávají ve vánku jemné uklidňující zvuky, a tak vnáší do zahrady příjemnou relaxační atmosféru. Jejich různorodé barvy, tvary a velikosti vytvářejí poutavý kontrast a estetickou hodnotu. Traviny mohou být použity k vytvoření různých strukturálních prvků v zahradě, jako jsou nízké hranice, živé ploty, nebo soukromá zákoutí.

Některé druhy okrasných travin mají zajímavý vzhled i v době vegetačního klidu, což zajišťuje, že zahrada může vypadat poutavě i v obdobích, kdy mnoho jiných rostlin odpočívá. Traviny mohou sloužit jako útočiště a potravní základna pro hmyz a ptáky. Tím mohou přispívat k biodiverzitě v zahradě. Mezi nejatraktivnější druhy patří ozdobnice (Miscanthus), vousatce (Pinnisetum), ostřice (Carex), kavyly (Stipa), kostřavy (Festuca), nebo i bambusy (Fargesia).

V Koniferách Vám pomůžeme vybrat si z osvědčených druhů a kultivarů.