Nám se nelení, Vám se zelení...     ...od roku 1924 

pro velkoodběratele
734 328 968
konifery@konifery.cz

zahradní centrum

Osázené nádoby

Osázené nádoby jsou určeny především pro ty, jež chtějí mít alespoň kousek své zahrádky, ale nemají na ni dostatek času ani prostoru.

Při výsadbě pamatujte, že do jedné nádoby patří jen druhy s jednotnými nároky na světlo, vlhkost a pH substrátu. Kombinujte druhy, tvary a barvy rostlin tak, aby se vzájemně doplňovaly a nekonkurovaly si.  

Z trvalek využijte různé druhy skalniček (plamének, tařice, trávnička, lomikámen), netřesků (Sempervivum), rozchodníků (Sedum), zběhovců (Ajuga), travin atd.  Pro osázení nádob jsou vhodné i vřesovištní rostliny (vřes, vřesovce, skimie, dabécie), které skvěle korespondují se zakrslou formou jehličnanů.  Sezónní kvetoucí efekt v nádobách zaručuje skupina letniček a dvouletek. Na rozdíl od trvalek vyžadují ale intenzivní péči tj. závlahu, přihnojení, odstranění odkvetlých částí, postřik.

Samotný výběr nádoby záleží spíše na vlastním vkusu a prostorových možnostech, protože  nabídka dnešních materiálů a tvarů je velmi široká. Cenově nejdostupnější jsou nádoby plastové, oblíbené jsou i přírodní materiály, zejména kamenná koryta a misky. Každá nádoba musí mít odtokový otvor a drenážní vrstvu (do ⅓ výšky nádoby).

Osázené nádoby jsou vhodné pro oživení předzahrádky, domovních vchodů, dvorků, teras, balkonů, okapů, pergol, ale i zahradních zákoutí. 

Nabízíme:

Jehličnany – zakrslé borovice kleč Pinus mugo 'Mops‘, smrk  (Picea glauca 'Conica‘, Picea abies 'Nidiformis; Little Gem‘, jedle (Abies koreana 'Oberon‘), jalovec (Juniperus horizontalis 'Wiltonii; Douglasii; Blue Chip‘), jedlovec (Tsuga canadensis 'Jeddeloh‘), cypřišek(Chamaecyparis obtusa, Chamaecyparis orientalis 'Nana‘)

Vždyzelené dřeviny – zimostráz (Buxus sempervirens), vřes (Calluna vulgaris), vřesovec (Erica carnea), pieris (Pieris japonica), rododendron (Rhododendron impeditum).

kamenna korytka keramicka miska korytko umely kamen1 miska umely kamen

Partneři:

Svaz školkařů ČR
www.svaz-skolkaru.cz
Zahradnický vyhledávač
www.hortiflora.cz
Navštivte nás
KONIFERY s.r.o. - idatabaze.czOkrasné dřeviny - idatabaze.cz

Obchodní podmínky | Webdesign    

Copyright 2014. Konifery.cz - Okrasná školka